Kontaktu forma

Ātra slēguma savienojums — cauruļu, šļūteņu, dažādu rūpniecisko detaļu savienojumu elements, kas dod iespēju ātrai enerģisko konturu savienošanai. Var būt izpildīti no dažādiem materiāliem (alumīnija, nerūsējošā tērauda, misiņa, titāna,bronzas, dažādu metālu sakausējuma, dažādām plastikas kombinācijām). 

Viss ātro slēgumu savienojumu tirgojums dalās uz 2. lielām grupām:

80 % — tie ir ātro slēgumu savienojumi izgatavoti pēc ISO standartiem. Šajā gadījumā ražotājs nav principiāls, visi ātro slēgumu savienojumi ir aizvietojami sava starpā, piemēram: daļa "numurs 1" var būt no ražotāja Eiropā, bet daļa "numurs 2" — no Āzijas. Priekšrocība ISO ātro slēgumu savienojumiem ir tā zema cena, kā ari tās patstāvīgi atrodās noliktavās tajā skaitā arī Mūsu.

20 % — ātru slēgumu savienojumi, kuri tiek ražoti zem izgatavotāju brendiem, piemīt unikāla konstrukcija, kas dod iespēju izmantot tikai šī ražotaja ātra slēguma savienojumus. Priekšrocības: parasti, produkta paagstināta kvalitāte, iespējas uz garantijas remontu produkta bojājumu gadījumā. Trūkumi: nav līdzīgu savienojumu citiem ražotājiem, tikai alternatīvi risinājumi.

Izmantojamie materiāli

Uz ātro slēgumu savienojumu ilgu kalpošanu ietekmē tā izmantojamie materiāli. Izvēloties savienojumus, galvenais faktors ir pareizi izvēlēties korpusa materiālu un tam attiecīgu blīvējumu. Pārbaudīt Jūsu izvēlēto materiālu saderību var Mūsu tehniskajā sadaļā.

Ātrā slēguma savienojumi var tikt izgatavoti no dažādiem materiāliem, tādiem kā: varš, alumīnijs, nerūsējošais tērauds kā arī dažādiem polimēru materiāliem(polimids, нержавеющая сталь, а также из различных полимерных материалов: poliimīda, poliprofilēna, PVDF, PFTE u.c., ar atbilstošiem konkrētas vides apstakļiem.

Lai sasniegtu antikorozijas īpašības, tiek izmantoti sekojoši paņēmieni: galvanizēšana, pulēšana, piesātināšana ar niķeli, hromēšāna, nikēļa pārklājuma ķīmiskā uzdarbība, anodēšana un pārklāšana ar cietiem materiāliem.

 

Veidi un blīvējuma materiāli

Klasiskajos ātras slēgšanas savienojumos izmanto gredzenveida elastomēra blīvējumus. Elastomēri pie temperatūras, zemāks par sadalīšanās temperatūru, ir tīklveda polimēru materiāli (vulkanizēti), kuri pie temperatūras zemākas nekā  −50 °C paliek cieti kā stikls un nepaliek viskozi pie augstas temperatūras (līdz sadalīšanās temperatūrai 100—250 °C). Pie tam temperatūrās, zemākās par sadalīšanās temperatūru, galvenokārt izstabas temperatūrās, tiem piemīt kaučuka elastīgums. Galvenā izejviela šī elastomēra ražošānā ir kaučuks. Elastomēru īpašības:

  • zema gāzveida vielu caurlaidamība;
  • izturība pret nodilumu;
  • elastīgums pie zemām temperatūrām;
  • elastīgums;
  • sniedz nepārtrauktu spiedienu;
  • augstu temperatūru noturība.

Elastomēriem piemīt ķīmiska noturība sekojošām vielām: eļļa, degviela, zemas koncentrācijas skābes un sārmi, sāls šķīdumi dažādas kvalitātes ūdens, gāzes un šķīdinātaji.

Bieži tiek izmantots nitrilbutadiēna kaučuks (NBR), kurš dod iespēju mainīt gala materiāla īpašības plašā diapazonā pateicoties dažādu akrilnitrinu komponentiem.

Kā arī bieži izmanto ftorelastomērus -FKM (FPM). Uz doto brīdi ir izstradāti vairāki šādu materiālu veidi, kuri dod iespēju sasniegt nepieciešamās, konkrētai izmantošanas videi, īpasības. Ja augstakminētiem materīāliem nepiemīt vajadzīgā noturība pret dažādām vielām, bieži tiek izmantoti materiāli no etilēna-propilēndeīna monomēra — EPDM. Pateicoties pareiza elastomēra īpašību izmantošanai, izmantošanas vide ātra slēguma savienojumiem būtiski palielinās. Īpašu uzmanību pievērš perftorkaučukam. Ta ķīmiskā noturība praktiski neatšķirās  no PTFE rādītājiem, un pie tam sniedz elastīguma īpašības, atbilstošas elastomēriem.

Mūsu kompānija ir gatava organīzēt un piegādāt Jūsu uzņēmumam bļīvējuma populārākos veidus, pašiem populārākajiem ātra slēguma savienojumiem. Šie blīvējumi var būt izgatavoti gan no viena veida materiāla, kā arī no materiālu kombinācijas. Mūsu noliktavās nepārtraukti atrodās blīvējumi savienojumiem sekojošu tipu: Camlock,GK, Tank Wagon, DIN, SMS, Cardan, PERROT, BAUER, STORZ un daudzu citu. Kā arī mēs piedāvājam blīvējumu ar filtrācijas elementiem, produktus no PFTE u.c.

Vairāk informācijas par šo produktu Jūs varat iegūt sazinoties ar mūsu menedžeriem, kontakt informācija šeit.