Kontaktu forma

Teflona stieņi / bukses (teflons, PTFE, Ftoroplasts)

PTFE / teflons ir unikāls materiāls, kurš ir iegūts ķīmiskā procesā.

Atšķirās ar augsta ķīmisko izturību, nemainās pat pie augstām temperatūrām, tam ir raksturīga zema porainība, lieliskas elektriskās un mehāniskās īpašības.

PTFE ietekmē tikai sārmu metāli, to šķīdumi amonjakā, trifluorīda hlors un elementārs fluors augstā temperatūrā. Ftoroplastam ir mazs, gandrīz neatkarīgi no temperatūras zems berzes koeficients, tas ir hidrofobs, fizioloģiski inerts.

Materiāla dielektriskās īpašības nemainās līdz pat +200 °C temperatūrai, un ķīmiskās īpašības līdz +300 °C.

Ftoroplasts uz īsu brīdi var būt izmantots temperatūrā līdz +400°C, pie tam augstā temperatūrā materiāls nezaudē savu ķīmisko stabilitāti, bet gan samazinās fizikālās un mehāniskās īpašības. Pie temperatūras virs +327°C, notiek materiāla kušana, bet polimērs nepaliek viskozs vai nepārvēršas plūsmas stāvoklī, līdz pat sadalīšanās temperatūrai +415°C.

Šīs īpašības padara PTFE materiālu neaizstājamu ķīmijas, elektrotehniskā rūpniecība (izolācijas vadi, kabeļi, savienotāji, iespiedshēmas plates, izolācijas elektrisko mašīnu ražotnēs), instrumentu izgatavošana, mašīnbūve (mezglu berzes darbgaldiem un instrumentiem), atomenerģijas, pārtikas (ruļļu apšuvuma ritošajām mīklas iekārtām, veidņu un non-stick pārklājumu), gaismas un medicīnas nozarēs (asinsvadu protēzes, sirds vārstuļu, tvertnes asins uzglabāšanai un zāļu iepakojumam).

Lielākā daļa no sortimenta vienmēr ir pieejama noliktavā Rīgā, Latvijā.

 

PTFE ķīmiskā formula

PTFE 

(CF2 - CF2)n

Darba temperatūra

°С

-269 līdz + 260

Blīvums

kg/m3

2120-2200

Stiepes spriegums

MPa

14,7-34,5

Cietība pēc Brinela tabulas

MPa

29,4-39,2

Siltumvadītspējas koeficients

W / (m*К)

0,25

Pieejamie diametri

mm

No 10 līdz 800

 

PTFE caurule un bukses ražo no saspiesta ftoroplasta pulvera ar sekojošu termisko apstrādi, kas paredzēta blīvējumu, izolācijas, anti-berzes, ķīmiski izturīgu būvelementu ražošanai. Izmanto dažādās nozarēs, tostarp pārtikai un zālēm, kā arī daļu no tehnoloģisko iekārtu (blīvējumi, starplikas, čaulas, uc). Detaļu ražošana notiek mehānisnās apstrādes veidā no teflona sagatavēm.

Šādas materiāla formas izmantošana ļauj būtiski samazināt apstrādes laiku, atgriezumu skaitu un līdz ar to arī izstrādājuma izmaksas.

PTFE bukses piegāde ir uz pasūtījuma. Piegāde 2-3 dienu laikā! 

Dažādu pildvielu pieviešana PTFE materiālam ievērojami palielina nodilumizturību, cietību, siltuma vadītspēju, mehānisko un stiepes izturību.

Materiālu izvēle - pildvielas atkarīga no ekspluatācijas apstākļiem un produkta (temperatūra, spiediens, darba vide).