Polietilēns (augstas viskozitātes PE) ir viens no visizplatītākajiem plastmasas materiāliem pasaulē. Pasaules polietilēna ražošana sastāda 35% no kopējās plastmasas produkcijas. Tas ir balts, ciets polimēru izcelsmes materiāls, kā sagatavošanas izejviela ir etilēns. Atkarībā no ražošanas metodes tas tiek dalīts LDPE (vai zema blīvuma PE) un augsta blīvuma polietilēnā (HDPE). Tie atšķiras ar molekulāro struktūru, ķīmiskajām īpašībām un kristalizācijas pakāpes (vai caurspīdības).
Polietilēna (metallocene polietilēna) neizmirkst, istabas temperatūrā nešķīst organiskos šķīdinātājos un ir izturīgs sāļu, skābju un sārmu ūdens šķīdumos. Polietilēns ir izturīgs pret triecienveida slodzēm. Starp svarīgākajām polietilēna īpašībām var atzīmēt aukstumizturību. Tas var darboties temperatūras diapazonā no -70 ° C līdz 60 ° C (LDPE), un līdz 100 ° C (HDPE).
Tā struktūra un īpašības (neskatoties uz to, ka izmanto to pašu monomēru), LDPE, HDPE, LLDPE ir atšķirīgi, un tādēļ izmanto dažādiem uzdevumiem. LDPE ir mīksts materiāls, HDPE un LLDPE ir stingra struktūra.
Arī atšķiras blīvums, kušanas temperatūra, cietība un izturība.