Polimetilmetakrilāta (PMMA, PMMA) - ir lineārs metilmetakrilāta polimērs.
PMMA ķīmisko formulu var attēlot kā (-CH2-C (CH3) -) n COOCH3.
PMMA saņem brīvo radikāļ polimerizācijā uz monomēr (metilmetakrilāta), galvenokārt blokā un suspensijā, un vismaz ar emulsiju un šķīdumā. Atbrīvo, galvenokārt lokšņu veidā un granulu materiālā. Galvenās priekšrocības PMMA (polimetilmetakrilāta): ārkārtīgi laba caurrredzamība (gaismas caurlaidība organiskajā stiklā irs līdz 92% no redzamās gaismas, kas ir vairāk nekā jebkuram citam polimēram), labas fiziskās, mehāniskās un elektriskās īpašības, izturība pret vidi, izturība pret atšķaidītu skābju un sārmu iedarbību, ūdeni, spirtiem, taukiem un minerāleļļām; netoksisks; To mīkstina temperatūrā ap 120C.
PMMA apstrādā injekcijas formēšanā, presēšanā, vakuumpūšanas formēšanā, štancēšanā; to var apstrādāt mehāniski, salīmēta un metināt.
Sadedzinot PMMA neizdala toksiskas gāzes. Aizdegšanās temperatūra 260 ° C.
PMMA šķīdina hlorogļūdeņraži (dihloretāns, hloroforms), aldehīdi, ketoni un esteri. Uz organiskā stikla (polimetilmetakrilātu) iedarbojas arī spirti: metilgrupas, butilgrupas, etilgrupas, propilgrupas. Īsa pakļaušana 10% koncentrācijas etanolam nerada mijiedarbību ar organisko stiklu. PMMA ir augsta sala izturība, izturība pret mitrumu. Blīvums Plexiglas ir 1,19 g / cm3, kas ir gandrīz 2,5 reizes vieglāks nekā parastā stikla un 17% vieglāks nekā cieta PVC. Organiskā stikla triecienizturība ir 5 reizes lielāka nekā parastam stiklam. Darbības temperatūras diapazons organiskajam stiklam ir no - 40 ° C līdz + 80 ° C.
PMMA (polimetilmetakrilāta) ir laba izturība pret novecošanos.