PET (polietilēna tereftalāts) - ir termoplastisks polimērs, kas ir viens no visbiežāk sastopamajiem poliesteriem. PET materiāls ir caurspīdīgs, ar augstu izturību, labu plastiskumu (gan apsildāmā stāvoklī, gan aukstā) un ķīmisko izturību. Šis materiāls ir viegli urbjams, zāģējams, frēzējams. Visuas šīs īpašības PET materiāls saglabā gan temperatūrā zem -40, gan līdz pat 75 grādiem.
Raksturojums PET
PET materiālam ir augsta ķīmiskā izturība pret benzīnau, eļļām, smērvielām, alkoholu, ēteri, atšķaidītām skābjēm un sārmiemu. Polietilēns nešķīst ūdenī un daudzos organiskajos šķīdinātājos ir šķīstošs tikai pie 40-150 ° C. fenolos un hlorētos anilīna benzilspirtos, hloroformā, piridīnā, dihloracetītā, un hlorosulfātiskās skābēs, utt .. Nav izturīgs pret ketonu, stiprām skābēm un sārmiem. Tas ir ar augstu pretestību pret ūdens tvaiku.
APET - caurspīdīga, cieta viela ar pelēcīgi dzeltenīga krāsu, kristāls - ciets, necaurspīdīgs, bezkrāsains. Tā piedāvā zemu berzes koeficientu (ieskaitot tos, kas satur stikla šķiedras). Termālā degradācija PET notiek temperatūras diapazonā 290-310 C. degradācija notiek statistiski polimēru ķēdē; galvenie gaistošie produkti ir tereftalskābe, acetaldehīds un oglekļa monoksīds. Pie 900 ° C, tas rada lielu skaits dažādu ogļūdeņražu; galvenokārt gaistošo, kas sastāv no oglekļa dioksīda, oglekļa oksīda un metāna. Lai novērstu oksidēšanos PET pārstrādes laikā var izmantot plašu antioksidantu klāstu.